Трудове навчання у школі

Трудове навчання

           
 Сучасна школа вчить наших дітей не тільки читати, писати та рахувати, але й стати всебічно розвиненою та розумною людиною. Крім основних предметів, таких як математика, інформатика, вивчення мов і інших, в шкільній програмі є й предмети, які займаються соціалізацією дитини. До таких предметів відноситься і трудове навчання.
             Уроки трудового виховання завжди були важливими та необхідними засобами розвитку психічних та моральних сторін особистості. Заняття трудовою діяльністю завжди були і будуть фізичною та інтелектуальною потребою.
            Свої перші трудові навички дитина починає формувати в сім'ї, а в школі здобуває елементарні уявлення про трудові обов'язки.
              Цей предмет тісно пов'язаний з політехнічної підготовкою школярів, яка дає знання основ сучасної техніки, її технологій та знайомить з організацією виробництва. Трудове навчання знайомить школярів з загальними трудовими знаннями та навичками, навчає творчо ставитись до праці та допомагає в вірному виборі професії. З цього ми робимо висновок, що основою трудового виховання є політехнічна освіта.

Які завдання виконує трудове виховання?

Загальноосвітня школа ставить перед собою такі завдання трудового виховання школярів, як:
  • сформувати у дітей позитивне ставлення до праці, як вищої цінності в житті;
  • мотивувати дітей до соціальної трудової діяльності;
  • виховувати пізнавальний інтерес до трудового навчання, застосовувати свої вміння на практиці та розвивати потреби у творчості;
  • навчити школярів різноманітним трудовим навичкам та вмінням;
  • виховувати такі моральні якості, як чесність, працьовитість, відповідальність та цілеспрямованість;
  • викликати бажання та інтерес до фізичної праці.
Програма трудового виховання учнів окреслюється названими вище завданнями та іншими господарсько-економічними факторами, такими, як можливості школи, наявності викладацьких кадрів, традиціями та матеріальними спроможностями школи та іншими.

Чи потрібні уроки праці в школі?
         
Програма навчання в загальноосвітній школі складається з різних предметів, і кожен з них по-своєму важливий у освітньому процесі та формуванні дитини як особистості. Трудове навчання – це предмет, який починають вивчати в початковій школі і вивчають протягом усього шкільного навчання. І кожен раз щодо необхідності цього предмету виникають різні питання. Почнемо з того, що будь-яка виконана праця приносить немалу користь, вона виховує та формує людину, як особистість і індивідуальність з певними уміннями та навичками.
           Викладання трудового навчання повинно починатися з початкових класів, так як праця загартовує, формує характер та дисциплінує школярів. Адже праця – це один з головних аспектів підготовки дитини до реального життя.
            Уроки трудового навчання дозволяють розмежувати розумову і фізичну працю та визначити різницю між ними з'єднавши і порівнявши їх. Це дозволить в майбутньому визначитись в тому, чого учні хочуть досягти в житті, працювати руками або ж головою та яку професію вони оберуть. Таким чином, трудове навчання в школі стає підготовчим етапом до життя та до визначення майбутнього. Тому цей предмет необхідно вивчати в школі, так як його користь очевидна для кожного.


Немає коментарів: